Arrestohen të dyshuarit që rrëmbyen dy persona nga Maqedonia

Policia e Kosovës në Novobërdë ka arrestuar pesë të dyshuar, nga ta një femër dhe katër meshkuj kosovarë.

Dyshohet se të njëjtit kanë rrëmbyer dy persona, shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, të cilët janë gjetur nga policia.

Bëhet e ditur se viktimave u është ofruar tretman mjekësor, ndërsa me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.\klankosova\

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *