Shtatzënat e prekura me COVID-19, transmetojnë antitrupa kundër virusit tek fëmijët e tyre

Gratë shtatzëna që kanë COVID-19 transmetojnë antitrupa kundër virusit tek fëmijët e tyre, kanë zbuluar studiuesit…

Sandalet e reja të Kylie Jenner janë bërë nga çantat e ‘shkatërruara’ Hermès

Birkenstocks janë një sandale klasike. Jo vetëm që janë të përjetshme, por janë gjithashtu mjaft të…

Trajkoviq me akuza të rënda: AAK dhe Lista Serbe kurdisën zgjedhjen e deputetëve që do ta votojnë presidentin e Kosovës

Kandidatja për deputete nga radhët Iniciativës Qytetare për Liri, Drejtësi dhe Mbijetesë, Rada Trajkoviq,  ka hedhur…

Për 13 vjetorin e pavarësisë, Ujëvara e Niagarës merr ngjyrat e flamurit të Kosovës

Kosova dje ka mbushur 13 vite që nga shpallja e pavarësisë më 2008. Për nderë të…

Arrestohet një i dyshuar për grabitjen e armatosur te Bill Clintoni në Prishtinë

Policia njofton për arrestimin e një personi të dyshuar për grabitjen e armatosur në filialin e…

Njihuni me simptomat që mund t’i keni pasi ta merrni vaksinën anti-Covid

Personat që kanë marrë vaksinën anticovid kanë shfaqur edhe disa efekte anësore. Por, cilat janë gjashtë…

Grabitet pompa e benzinës në Fushë Kosovë, hajnat gjuajnë me armë punëtorin

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje rreth orës 23:20 në fshatin Vragoli, në…

Vajza nga Peja që u zhduk: U martova sepse nuk kisha zgjidhje tjetër, më kërkonte para

Dy motra e kanë raportuar motrën tjetër të tyre si të zhdukur në polici. Por, derisa…

Pamje e rëndë: Berberi rrëshqet dhe i ngulen gërshërët afër zemrës

Një berber nga Bostoni i Shteteve të Bashkuara ka pasur fat në fatkeqësi. Në një video,…

BE: Ne ishim shumë të qartë, qeveria e re ta vazhdojë dialogun dhe ta zë hapin për marrëveshje me Serbinë

Aleatja strategjike e Kosovës, ShBA’ja, e thotë troç që marrëveshja me Serbinë duhet ta ketë në…