Lladrovci ia bën me dije Kurtit: Drenica nuk duron provokime, mos harroni trima jemi vetë

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka kritikuar kreun e LVV-së pas vizitës së tij të djeshme…

Aksidentohet hajni me veturë të vjedhur, lëndohen dy policë gjatë arrestimit të tij

Një person është arrestuar pasi që dyshohet se është aksidentuar me veturë të vjedhur. Ai ka…

A do largohet Albin Kurti dhe të tjerët nga lista e kandidatëve, flasin nga VV

Përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në KQZ, Sami Kurteshi, tha se lista e kësaj partie për zgjedhjet…

Gjoshi: VV-ja po pengon nisjen e votimit nga diaspora, janë të tmerruar nga mbështetja e diasporës për PDK-në

Zyrtari i PDK-së, Betim Gjoshi, ka akuzuar dy anëtarët e LVV-së në KQZ se po pengojnë…

Vjosa Osmani zhvilloi bisedë telefonike me kryetarin e Kuvendit të Izraelit

U.d. e presidentes Vjosa Osmani, një ditë pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Kosovës dhe Izreaelit…

Ambasadori britanik për zgjedhjet e 14 shkurtit: Ne po ju shikojmë

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas Abbott ka takuar gjatë ditës kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka.…

Njësia Speciale po e ruan Kurtin në tubimin në Skenderaj

Kryetari i VV’së Albin Kurti po mban tubim elektoral në Skenderaj. Por atje, kandidatit të VV’së…

Tragjike: Polici i Kosovës dyshohet se vrau veten para stacionit policor

Një zyrtar policor dyshohet se ka kryer vetëvrasje sonte para stacionit policor në Ranillug. Burime të…

Flet për herë të parë Tea pas fotove: Jam në lidhje me Beartin, por se kam tradhëtuar Andin

Ish-konkurrentja e “Për’puthen”, Tea Trifoni është deklaruar për herë të parë pas fotove dhe videove që…

Çfarë i ndodh trupit nëse hani vezë çdo ditë në mëngjes?

Disa rregulla në të ushqyer janë intuitive. Përshembull, ju e dini që duhet të konsumoni perime…