“Bufi”: Mërgimtaret na dhanë një mësim, atë të dashurisë për Kosovën

Aktori i njohur kosovar Fatmir Spahiu i njohur si “Bufi”, njihet për batutat e tij që i publikon në rrjetet sociale.

Nuk mungojnë as reagimet e shumta lidhur me ngjarjet që ndodhin në vendin tonë, shkruan Indeksonline.

Pas përfundimit të zgjedhjeve parlamentare në Kosovë, ai publikoj një status teksa falënderoj të gjithë ata që votuan e në veçanti mërgimtaret.

Më poshtë postimi i plotë:

“Demokracia funksionoj ne Kosove!

Cdo gje eci mire! Asnje incident. Opozita nisi me u mare me veten!

Krahas kesaj, Mergimtaret na dhane edhe nje here nje mesim, ate te dashnise per Kosoven. Voten e tyre e dhane me pasion e patriotizem i cili doren ne zemer ka filluar te venitet me arsye ne Kosove.

Uroj qe Qeveria e re te udheheq me dashni per vendin!

Uroj qe mandati te zgjate ne afat kushtetues, pra kater vite dhe jo kaH 17 minuta se pernime jena lodh.

Uroj qe prime time ne tv tona te zavendesohet me art, zbavitje dhe sport e minimalisht me politike!

Vota ime ka shku per tri zonja dhe dy kesi tjere!

Naten e mire ” , shkroi ai në facebook./Indeksonline/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *