Buzeqeshja e nuses me pengonte,bera gjithqka per te ndare nga djali,ajo ishte jetime dhe tani e kam kuptu sa kam gabu…

Buzeqeshja e nuses me pengonte,bera gjithqka per te ndare nga djali,ajo ishte jetime dhe tani e kam kuptu sa kam gabu…-Pershendetje a jeni mir doja qe te ndaja edhe une nje histroi timen. Jam nje Nene gjithashtu edhe vjeherr e martova djalin tim mir gjithqka ishte si erdh nusja fillova ta xhelozoja shum nusen ajo i krynte qdo pun u zgjonte ne mengjes na bente kafen gati qajin e gjithqka ne iknim me pun kur u ktheshim ne drek buka ishte ne tavolin dhomat ishin te pastruar gjithqka ishte perfeket nusja ishte nje person shum i drejt nuk genjeten gjithmon te thoshte te vertetn nsy djali im e donte shum nusen i blinte gjithqka me blinte edhe mua mirpo nuses nveqant i ndimonte qdo her nqdo gje kur ishte e semuar i qendronte pran andaj une fillova ta xhelozj shum kete gje me vinte inati se qysh po e don edhe respekton kaq shum nusen e tij un diqysh mbeta si anash edhe pse djalin e kam shum te mire edhe per mua kujdeset ne menyr jasht mase diqka po prap un doja te jem e vetmja te djali jem, edhe pse ishte gabim ajo qe nga femrija si kishte prind gjynahit esht jetime dhe asniher nuk e ka dit se qka do te thot dashurija prinderore nuk dija ti ofroja dashuri harrova qe ka nje Zot edhe qe Zoti e don me shum jetimin dhe nese e lendoja do hyja ne gjynah qdo gje e beja kunder asaj saqe fillova ta favorizoj qunin e vogel dhe ta lendoja te madhin vetem per inat te nuses se asgje tjeter nuk kishe qe te them psh diqka qe me kishte lenduar djali i madh a po renduar me fjal hiq as edhe nje gje e vogel nuk ka qen kunder meje, i madhi ishte me i veqant do thoja qe ishte person i drejt asnjeher nuk ka qen ne disko do te thot eshte nje burr familjar aq shpejt e mesoj nusja gjuhen saqe ishte kaq e menqur dinte si sillej me pleq te ri e femij dinte te bente qdo gje perfekt filloj edhe punen sa qe ju desht te punoj e te kujdeset edhe per shtepin edhe per qdo gje nuk ma linte as edhe nje pune te vogel qe un ta kryej sepse ajo me thoshte ti pusho e un do i kryej keto obligimet tjera,ishte aq e lumtur aq e buzqreshur gje qe mua me pengonte shum kur e shija , derisa dikur un perseri filloja te ankoja pa me ber asgje nusja gjeja qdo arsye vetem qe mos ta le rehat derisa i larova nga shtepia djalin me nuse aq shum jam pishman aq shum kam hyr ngjynah inshalla Allahi nje her do me fal po e nij veten shum keq edhe shpesh her,e pys veten se pse jom sill aq keq me nusen tem.Tash i humba dyt edhe nusen edhe djalin tem tash nuk ka kush kudjeset per shpin tem se qysh u kujdes nusja asnja smunet me ju afru kujdesit te saj deri tash von ja kom be vetit rrafsh po mu nuk po muna se mu kan qel syt e kom pa qe pasna bo gabim teper te madh nese mlejohet me ju fol pak vjehrrave qe po lexojn historin time,ndegjoni vjehrra mos i hypni ne qaf nuses per asgje sepse nese ajo nuk esht njeri i mir herdo kurdo do ti dal ftyra e saj e vertet e tani keni arsye me fol ose me i keqtrajtu po mos u kapni me to pse ni pun se paska pa kry mir a pse ni ushqim se paska gatu mir.Ato jon musafire ne shpin ton teke fundit ju duhet pak koh deri sa te adaptohen me rregullat e reja edhe tabijatet se qysh ki qef ti si vjeherr,ajo smunet nihr me dit se qysh me u sill me ty ose qysh me ti kry pun kur hala osht fillimi.Ka edhe nuse te kqija qe lypin meniher me i qit prej shpis.Po kjo e jemja nuk ka pas as ni vrejtje sdi qka bona kshtu po veq inshallah Allahu i madh ma fal e nashta kom mundsi apet me ardh nusja te une me ma knaq shpirtin qysh ke tu ma knaq.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *