Njësia Speciale po e ruan Kurtin në tubimin në Skenderaj

Kryetari i VV’së Albin Kurti po mban tubim elektoral në Skenderaj. Por atje, kandidatit të VV’së…

Zhduket avioni në Janinë, piloti që e drejtonte nuk kishte diplomuar ende

Forca të shumta ajrore në Greqi janë vënë në kërkim të një avioni dy vendesh i…

Tragjike: Polici i Kosovës dyshohet se vrau veten para stacionit policor

Një zyrtar policor dyshohet se ka kryer vetëvrasje sonte para stacionit policor në Ranillug. Burime të…

Serbia sot ndan 36 banesa pa leje për serbët në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë

Drejtori i të ashtuquajturës, Zyrë për Kosovë, Petar Petkoviq, po qëndron sot në Kosovë në prag…

Zemaj 500,000 Vaksina Hoti 2 Milion kujt ti besojm

Kosova planifikon të vaksinojë 20 mijë qytetarë kundër koronavirusit të ri brenda ditës, pasi të arrijnë…

Gjermania, Hungaria dhe Sllovakia fillojnë vaksinimet kundër COVID-19

Gjermania, Hungaria dhe Sllovakia filluan fushatën e tyre të vaksinimit COVID-19 të shtunën, një ditë më…

Rreth 700 milionë euro remitenca gjatë vitit 2020

697 milionë euro remitenca ka pasur Kosova gjatë vitit 2020, njofton Insajderi. Këto të dhëna i…