Mbi 200 mijë euro gjoba për partitë politike që thyen heshtjen zgjedhore

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa – PZAP, në seancat e mbajtura më 18 shkurt 2021,…

Këta janë pesë deputetët e parë të LDK’së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke publikuar vazhdimisht formularët me emrat e kandidatëve dhe votat që…

A i ka siguruar votat e nevojshme për t’u bërë deputete Adriana Matoshi

Një ulëse në Kuvendin e Kosovës synon ta sigurojë edhe aktorja e njohur, Adriana Matoshi. Matoshi…

Mesazhi i Daçiqit, pasi Kurti fitoi zgjedhjet: Duhet të bashkoheni me “mini-Schengenin”!

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, thotë se nuk ishte i befasuar nga deklarata e…

VV pas takimit me ambasadorin e SHBA-së: Shumë shpejt do ta kemi Qeverinë e re!

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar detajet rreth takimit që zhvilloi sot me ambasadorin amerikan,  Philip S. Kosnett.…

ZYRTARE: Numërohen 100 përqind e votave, këto janë rezultatet e gjitha partive

Ka përfunduar numërimi i të gjitha votave. Vendin e parë e zë Lëvizja Vetëvendosje me 47.85…

KQZ: Janë procesuar 99% të votave

Procesi zgjedhor i së dielës ka përfunduar pa ndonjë ekses dhe nga të gjitha subjektet politike…

LDK nuk është partia e parë në asnjë komunë

Po shkon drejt fundit procesi i numërimit të votave nga KQZ, ku deri më tani janë…

Zyrtare: Nisma s’e kalon pragun!

Dilema e nisur që një kohë, se a do të kaloj Nisma Socialdemokrate pragun zgjedhor, apo…

Numërohen 95% të votave, Vetëvendosje kalon shifrën e 360 mijë votave

Deri më tani, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar 95,21% të votave të numëruara në nivel…