Dita e Pavarësisë, Osmani: E ardhmja e pret një Kosovë më të fortë dhe më të bashkuar

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka thënë se në Ditën e Pavarësisë dëshiron që t’i kujtojë ata që e humbën jetën për liri.

“Sot në Ditën e Pavarësisë dua të kujtoj ata që luftuan kaq shumë për të arritur lirinë që kemi sot, por gjithashtu të mendoj për potencialin e madh që pritet përpara”.

“Ne kemi bërë përparime të mëdha dhe jam e ngazëllyer për të ardhmen që na pret për një Kosovë më të fortë dhe më të bashkuar”, ka shkruar Osmani në Twitter.\KLANKOSOVA\

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *