Gruja punojke e Une dergo pare ne KS, tash m’ka nxjerr prej banese, kurr mos e humbni grun e fmit per vllaznit!

Gruja punojke e Une dergo pare ne KS, tash m’ka nxjerr prej banese, kurr mos e humbni grun e fmit per vllaznit! – Pershendetje desha dhe une Te ndaj, historin time shkruja nga fcb I kusherires Time. Ju pershendesh jeni nje faqe e mir. Puna ash keshtu…Une jam nje bur 46 vjet jetoj jasht jam i martuar i kam 3 fmi .Por Problemi kryesor ash Qe gruja mka nxjer prej banese Se dhe une si krejt qyqan puno gruja un dergo pare vllaznive ajo e ngrata qoj fmit neper qerdhe, une mqeftas dergo pare fmive dhe ish gruas .Grun e kam shum Zoj punon Mjeke ka ker mi ka tana kushtet Po une Kur sju falemenderova.Plus ajo u kan shkaktare Qe grus dhe fmive Qe i kisha ne kosov me u blejt banes Se thojke gjyna une Kur sju falemenderova. Gati 12 vjet martes kemi. Dhe normal ajo u bojke nervoz thojke un puno ti dergo pare sosh e drejt. Un u Majsha bur se mvike inati mem than vllaznit qe grus i tutesh dhe para 10 dite me thir vllau me thot na dergo pare se skemi rym Kjo qajo e Une Rrogen Ende Se kisha mar e I thash grus duna patjeter me dergu ajo u qart tha jo boll ju ke qu dhe une du me kshyr per fmit e mi. Dhe ti kam by boks kry dhe qaty Ma boni gruja hup prej ktu Ma buk sun han te Une. Ne ato momente sma nijke Se ishin fmia aty Po sdojsha vllaznit mem than Qe ty sje bur. Mas 3 dite gruja as me folke as buk dhe me tha ti smeriton send. As teshat smu lajke as hekuros Asgje jo.Dhe Une budall si krejt shqiptar shkova ke vllau aj Me tha o vlla ti sun te man gruja jot Qka lyp ke na.Kshu Qe o njerz Kur mos e prishni shpin tuj per vllaznit Une kam met rrugve gruja syt sdon memi Pa dhe fmit me urejn Jam Ba me ik prej ksaj bote. E thiri sme lajmroet fare ne tel thot ti i dekt je per mu I kerkoj falje publikisht nashta e lexon ketu Gruja ime dul fituse un humba gjithqka jam bo me ik prej ksaj bote. Vazhdon keshtu dhe Pas debatit Qe pata me bashkshorten dola nga shtepi dhe ika ke vellau, dhe ajo me tha ti Kur Ma buk nga duart e mia nuk han ja me mu ja vllazni. At moment sme kujtoeshin fmit fare as gruja e shkret qe dhe veten e la keq mem ndimu mua, kurse Une mos me dal karshi vllaznive keq e prisha familien time kam met, si nje rrugaq, bashkshortja sma hap tel asht ftofur nga une me thot ti vet e lype ket ti Te vllaznit. A vllau mthot jo jo Skem Qka tbajm na ti mos I prishe punt me grun tande per na shko ajo sme pranon ju lutem me keshilloni Qka Te bej Qe ta fitoj besmimin ne famile time. Se une kam qen Budall se Une famile e quajta vllaznit jo bashkshorten dhe fmit e mi tash ajo sme don jam bo me ik prej ksaj bote ju lutem me ndimon dhe bashkshortja ime ash te kjo faqe, Te lutem me fal e dashur ti je gjithqka per mua ntm ju pershendes. Naten e mir dhe Kur mos e humbni grun dhe fmit per vllaznit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *