Incident në tubimin e VV’së në Mitrovicë: Qytetari tenton ta sulmojë Albin Kurtin

Një incident ka ndodhur para pak minutash në tubimin e Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë.

Një qytetar është ka krijuar tollovi në tubim. Në një video që është bërë virale një person dëgjohet duke ofenduar.

Jepi zë ka siguruar një moment të incidentit që ndodhi në këtë tubim, e ku shihet qytetari teksa konfrontohet me aktivistë të VV-së.

E sigurimi dhe aktivistë të tjera kanë intervenuar, duke e nxjerrur jashtë qytetarin që po e shante Kurtin.

Siç shihet nga pamjet, incidenti ka zgjatur disa minuta, ndërkohë që kanë ndërhyrë edhe Policia e Kosovë.

https://streamable.com/e/km7oga 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *