Kolona të gjata në Morinë, kosovarët masivisht ia mësyjnë Shqipërisë

As fushata parazgjedhore, as gjendja epidemiologjike me pandeminë Covid-19, nuk i  ka penguar qytetarët e Kosovës që sot t’ia mësyjnë Shqipërisë, për ta kaluar fundjavën atje.

Kolona të gjata automjeteve janë krijuar sot në vendkalimin me Kosovë-Shqipëri në Morinë, transmeton Telegrafi.

Moti me diell dhe temperaturat e larta në stinë dimri, kanë bërë që shumë kosovarë ta shfrytëzojnë për ta kaluar fundjavën në vendet turistike të Shqipërisë. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *