Kurti në 13-vjetorin e pavarësisë: Krenar dhe i ndërgjegjshëm për sfidat

Kandidati për kryeministër, Albin Kurti ka ururar për përvjetorin e 13të të shpalljes së pavarësisë së Kosovës,

Kurti është shprehur krenar dhe i ndërgjegjshëm për sfidat, raporton Gazeta Express.

“Krenar për trashëgiminë tonë, të etur për sukses dhe të ndërgjegjshëm për sfidat që na presin, ne festojmë sot 13 vjetorin e Pavarësisë sonë”, ka shkruar Kurti.

Ai tha se do të punojë për t’i nderuar ata që dhanë gjithçka për lirinë e Kosovës.

“Ne do të punojmë shumë për të nderuar ata që dhanë gjithçka që të mund të jetojmë të lirë dhe të prosperojmë”, shkroi Kurti në Twitter. /Express/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *