MOS I VISHNI FËMIJËT ME NGJYRË TË KALTËR KUR JANË NË UJË

Mos i vishni fëmijët me ngjyrë të kaltër kur janë në uje

Një imazh befasues i një fëmijë mezi të dukshëm në një pishinë të madhe noti, ka shkaktuar një paralajmërim të frikshëm nga infermierët.

Fotografia tregon atë që fillimisht duket të jetë një pishinë e pa dallueshme, me askënd brenda ujit. Me përjashtim të një zone të rrethuar të pishinës, zbulon se një fëmijë është në të vërtetë nën ujë, por praktikisht i padukshëm për sytë.

Fëmija kishte të veshur pantallona të shkurtra blu të zbehtë duke notuar afër pjesës së poshtme të pishinës por për shkak të ngjyrës, është e vështirë ta dallosh atë.

At first glance, the photo appears to show an empty outdoor swimming pool but circled is a child below the water

Grupi Australian CPR Kids, i drejtuar nga infermierë, pediatër dhe ekspertë, ndau imazhin në një përpjekje për të paralajmëruar prindërit të sigurohen që fëmijët e tyre të veshin rroba të dukshme dhe me ngjyra të ndezura ndërsa janë në ujë.

Në Facebook, grupi tha: “Po, ka një fëmijë atje, është e vështirë të besosh”.

Postimi origjinal në Facebook ka mbledhur qindra komente nga ata që ishin të tronditur nga imazhi i zymtë, dhe që prej asaj kohe është shpërndarë gjerësisht që kur u vendos në internet, shkruan Mirror, transmeton Klan Kosova.\klankosova\

The post has prompted a stark warning

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *