Numërohen mbi 40 mijë vota në Prizren – VV prin dukshëm

 

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri tani ka bërë numërimin e 42.776 votave (25.78%) nga 165.951 sa janë gjithsej në Komunën e Prizrenit.

Sipas faqes zyrtare të KQZ-së, nga numërimi i këtyre votave, Lëvizja Vetëvendosje prin dukshëm me 43,96%, njofton Klan Kosova.

Pastaj pason Partia Demokratike e Kosovës me 17,82% dhe Lidhja Demokratike e Kosovës me 10,14%.\klankosova\

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *