Incident në tubimin e VV’së në Mitrovicë: Qytetari tenton ta sulmojë Albin Kurtin

Një incident ka ndodhur para pak minutash në tubimin e Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë. Një qytetar…

Serbia sot ndan 36 banesa pa leje për serbët në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë

Drejtori i të ashtuquajturës, Zyrë për Kosovë, Petar Petkoviq, po qëndron sot në Kosovë në prag…

Zemaj 500,000 Vaksina Hoti 2 Milion kujt ti besojm

Kosova planifikon të vaksinojë 20 mijë qytetarë kundër koronavirusit të ri brenda ditës, pasi të arrijnë…

Gjermania, Hungaria dhe Sllovakia fillojnë vaksinimet kundër COVID-19

Gjermania, Hungaria dhe Sllovakia filluan fushatën e tyre të vaksinimit COVID-19 të shtunën, një ditë më…

Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 miliardë dollarë

Ky është rrëfimi që ndodhi në kohën e Muhamedit sal-lAllahu alejhi ue selem.Jo besimtarët e Mekës…

Rreth 700 milionë euro remitenca gjatë vitit 2020

697 milionë euro remitenca ka pasur Kosova gjatë vitit 2020, njofton Insajderi. Këto të dhëna i…