Pasi u vaksionua për koronavirus, Princi Philip shtrihet në spital

Javë më parë është bërë e ditur se princi me mbretëreshën Elizabeta ll janë vaksionuar kundër covid-19.

Duket se gjendja shëndetësore e princit nuk është stabile, ku sipas një burimi ai është shtruar në spital, transmeton Indeksonline.

BBC ka thënë se ai nuk është ndjerë mirë për disa ditë, dhe se kjo gjë nuk është e lidhur me sëmundjen COVID-19, që shkakton koronavirusi.

Princi Philip është pensionuar nga detyrat publike më 2017 dhe shumë rrallë paraqitet në publik./Indeksonline/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *