Përfundon numërimi në Lipjan, LDK del e dyta me një votë më shumë se PDK

Ka përfunduar numërimi edhe në qytetin e Lipjanit.

Lëvizja Vetëvendosje ka arritur të fitoj bindshëm në qytetin ku udhëheq LDK-ja, transmeton Indeksonline.

VV ka 47.40 përqind të votave në këtë qytet. E dyta është LDK me 21.05 përqind, aq sa ka edhe PDK që është e treta.

Por, diferenca mes LDK dhe PDK është vetëm një votë. LDK ka 5780 vota, kurse PDK 5779 vota./Indeksonline/  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *