Tenton ta elektrizojë masën në Ferizaj, por nuk i dhez Haki Abazit

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur sot një tubim në qytetin e Ferizajt. Derisa kryetari i kësaj partie,Albin Kurti po kërkonte falje që do t’i duhej të shkonin në një lokacion tjetër të quajtur Greme dhe po i jepte fjalën Vjosa Osmanit, dëgjohet bërtima e fuqishme e Haki Abazit që përsëritet disa herë rresht “Krejt dhe drejt, krejt dhe drejt, krejt dhe drejt!”.

Sidoqoftë, të pranishmit që e brohoritën më herët Kurtin nuk brohoritën pas shtytjes së Abazi.

Kjo sekuencë mund të shikohet nga minuta 3:53 e videos së mëposhtme.

Abazi është nga qyteti i Ferizajit dhe në Qeverinë e Albin Kurtit ishte zv.kryeministër i dytë.\express\

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *