Vdiq aktori Rasim Thaçi-Cima

Ka vdekur sot në moshën 70 vjeçare aktori i njohur, Rasim Thaçi Cima.

Lajmi është i ditur nga familjarët e aktorit. 

Ai ka disa ditë që ishte duke vujtur nga Covid-19 dhe ishte i shtrirë në Klinikën infektive. 

Rasim Thaçi, i cili për publikun njihet si Cima do të mbetet në kujtesën e publikut me rolet e tij të shumta komike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *