Bullgaria ka shkallën më të lartë të vdekjeve nga Covid-19 në botë

Bullgaria, e cila ka një ndër shkallët më të ulëta të vaksinimit kundër Covid-19 në Evropë,…

Deklarata e Kurtit, matematikani i bën llogaritjet se si mund ta arrijë Kosova Kroacinë

Opinionisti Bleron Baraliu ka thënë se për ta arritur Kroacinë me rritje ekonomike, Kosovës i duhet…

I dyshuari për vrasjen e 26 vjeçarit në Mitrovicë është vëllai i personit që e ka vrarë një student me kallashnikov para 5 viteve

Policia e Kosovës ka identifikuar dy persona të dyshuar për vrasjen e 26-vjeçarit me inicialet A.M.,…

Diçka e madhe po vjen në qendër të Prishtinës!

Brandslux është kompania e cila merret me shitjen e çarçafëve dhe shumë produketeve të ndryshme.. VIPAT…

Me qindra pajisje që prodhojnë kryptovaluta në komunat e veriut, banorët po i lëshojnë pronat me qira

Komisioni parlamentar për Ekonomi ka marrë vendim sot që edhe për 6 muajt e ardhshëm, KOSTT…

Me 2 miliardë dollarë në çantë: Arrestohet në Kosovë turku që mashtroi 400 mijë persona me kriptovaluta

Mediat turke raportojnë se dyshohet që Faruk Fatih Ozer, i cili po konsiderohet si mashtruesi më…

Kjo është faqja Online që po bën buj në rrjetet sociale me VIP-at shqiptarë!

Faqja Brandslux.ks është një ndër faqet më të përfolura në këtë periudhë, kjo faqe merret kryesisht…

Pamje të reja nga aksidenti i rëndë në Prishtinë ku mbetën të lënduar 3 persona

Gazeta Express ka siguruar pamje të reja nga aksidenti në Prishtinë ku mbetën të lënduar tre…

Turqia rikthen më 29 prill bllokadën kombëtare

Turqia do të hyjë në bllokadë të plotë kombëtare, duke nisur nga e enjtja, si masë…

Vdiq aktori Rasim Thaçi-Cima

Ka vdekur sot në moshën 70 vjeçare aktori i njohur, Rasim Thaçi Cima. Lajmi është i…