Von Cramon: BE-ja t`i japë fund regjimit të vizave për Kosovën

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka uruar festën e Pavarësisë së Kosovës…

Arrestohen të dyshuarit që rrëmbyen dy persona nga Maqedonia

Policia e Kosovës në Novobërdë ka arrestuar pesë të dyshuar, nga ta një femër dhe katër…

Lladrovci letër të hapur për PDK-në: Të dorëhiqen kryetarët e degëve ku partia ka pësuar humbje

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka dërguar një letër publike të hapur për Partinë…

Shkencëtarët: Shtyni dozën e dytë të vaksinës Pfizer, kemi rezultate të reja

“Duke pasur parasysh mungesën aktuale të vaksinave, shtyrja e dozës së dytë është çështje e sigurisë…

Mbi 200 mijë euro gjoba për partitë politike që thyen heshtjen zgjedhore

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa – PZAP, në seancat e mbajtura më 18 shkurt 2021,…

Fifi s’pyet për virusin, i mbushet lokali ‘full’ njerëz në Ditën e Pavarësisë

Tash e një vit janë ndaluar tubimet si pasojë e shpërndarjes së virusit. Edhe pse në…

E dhimbshme: Vdes në moshë të re punëtorja e Radio Plusit

Radio Plus njofton për vdekjen e punëtores së tyre, Donika Restelica. “Donika ka qenë një person…

Shtatzënat e prekura me COVID-19, transmetojnë antitrupa kundër virusit tek fëmijët e tyre

Gratë shtatzëna që kanë COVID-19 transmetojnë antitrupa kundër virusit tek fëmijët e tyre, kanë zbuluar studiuesit…

Sandalet e reja të Kylie Jenner janë bërë nga çantat e ‘shkatërruara’ Hermès

Birkenstocks janë një sandale klasike. Jo vetëm që janë të përjetshme, por janë gjithashtu mjaft të…

Trajkoviq me akuza të rënda: AAK dhe Lista Serbe kurdisën zgjedhjen e deputetëve që do ta votojnë presidentin e Kosovës

Kandidatja për deputete nga radhët Iniciativës Qytetare për Liri, Drejtësi dhe Mbijetesë, Rada Trajkoviq,  ka hedhur…