Aksident në magjistralen Prishtinë-Podujevë, rrotullohet vetura në mes të rrugës

Një aksident i rëndë ka ndodhur në mëngjesin e së premtes në magjistralen Prishtinë-Podujevë . Një…

Von Cramon: BE-ja t`i japë fund regjimit të vizave për Kosovën

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka uruar festën e Pavarësisë së Kosovës…

Arrestohen të dyshuarit që rrëmbyen dy persona nga Maqedonia

Policia e Kosovës në Novobërdë ka arrestuar pesë të dyshuar, nga ta një femër dhe katër…

Lladrovci letër të hapur për PDK-në: Të dorëhiqen kryetarët e degëve ku partia ka pësuar humbje

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka dërguar një letër publike të hapur për Partinë…

Mbi 200 mijë euro gjoba për partitë politike që thyen heshtjen zgjedhore

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa – PZAP, në seancat e mbajtura më 18 shkurt 2021,…

E dhimbshme: Vdes në moshë të re punëtorja e Radio Plusit

Radio Plus njofton për vdekjen e punëtores së tyre, Donika Restelica. “Donika ka qenë një person…

Trajkoviq me akuza të rënda: AAK dhe Lista Serbe kurdisën zgjedhjen e deputetëve që do ta votojnë presidentin e Kosovës

Kandidatja për deputete nga radhët Iniciativës Qytetare për Liri, Drejtësi dhe Mbijetesë, Rada Trajkoviq,  ka hedhur…

Për 13 vjetorin e pavarësisë, Ujëvara e Niagarës merr ngjyrat e flamurit të Kosovës

Kosova dje ka mbushur 13 vite që nga shpallja e pavarësisë më 2008. Për nderë të…

Arrestohet një i dyshuar për grabitjen e armatosur te Bill Clintoni në Prishtinë

Policia njofton për arrestimin e një personi të dyshuar për grabitjen e armatosur në filialin e…

Grabitet pompa e benzinës në Fushë Kosovë, hajnat gjuajnë me armë punëtorin

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje rreth orës 23:20 në fshatin Vragoli, në…