Diçka e madhe po vjen në qendër të Prishtinës!

Brandslux është kompania e cila merret me shitjen e çarçafëve dhe shumë produketeve të ndryshme.. VIPAT…

Me qindra pajisje që prodhojnë kryptovaluta në komunat e veriut, banorët po i lëshojnë pronat me qira

Komisioni parlamentar për Ekonomi ka marrë vendim sot që edhe për 6 muajt e ardhshëm, KOSTT…

Me 2 miliardë dollarë në çantë: Arrestohet në Kosovë turku që mashtroi 400 mijë persona me kriptovaluta

Mediat turke raportojnë se dyshohet që Faruk Fatih Ozer, i cili po konsiderohet si mashtruesi më…

Kjo është faqja Online që po bën buj në rrjetet sociale me VIP-at shqiptarë!

Faqja Brandslux.ks është një ndër faqet më të përfolura në këtë periudhë, kjo faqe merret kryesisht…

Aksident në magjistralen Prishtinë-Podujevë, rrotullohet vetura në mes të rrugës

Një aksident i rëndë ka ndodhur në mëngjesin e së premtes në magjistralen Prishtinë-Podujevë . Një…

Von Cramon: BE-ja t`i japë fund regjimit të vizave për Kosovën

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka uruar festën e Pavarësisë së Kosovës…

Arrestohen të dyshuarit që rrëmbyen dy persona nga Maqedonia

Policia e Kosovës në Novobërdë ka arrestuar pesë të dyshuar, nga ta një femër dhe katër…

Lladrovci letër të hapur për PDK-në: Të dorëhiqen kryetarët e degëve ku partia ka pësuar humbje

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka dërguar një letër publike të hapur për Partinë…

Mbi 200 mijë euro gjoba për partitë politike që thyen heshtjen zgjedhore

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa – PZAP, në seancat e mbajtura më 18 shkurt 2021,…

E dhimbshme: Vdes në moshë të re punëtorja e Radio Plusit

Radio Plus njofton për vdekjen e punëtores së tyre, Donika Restelica. “Donika ka qenë një person…