Vajza nga Peja që u zhduk: U martova sepse nuk kisha zgjidhje tjetër, më kërkonte para

Dy motra e kanë raportuar motrën tjetër të tyre si të zhdukur në polici. Por, derisa…

BE: Ne ishim shumë të qartë, qeveria e re ta vazhdojë dialogun dhe ta zë hapin për marrëveshje me Serbinë

Aleatja strategjike e Kosovës, ShBA’ja, e thotë troç që marrëveshja me Serbinë duhet ta ketë në…

Shkatërrohet kazinoja e Donald Trump në SHBA

Hoteli dhe kazinoja “Trump Plaza” në Atlantic City është shkatërruar, duke i dhënë fund një historie…

Kosovarët shohin tmerrin në Mal të Zi, sulmohen derisa po ktheheshin në Kosovë, ka të lënduar

Një incident ka ndodhur në Mal të Zi, saktësish në qytetin Berane para pak minutave. Aty…

Skenë filmash tek rruga B: Përleshen mes vete, armën ia drejtojnë edhe policisë, një person mbetet i plagosur

Një plagosje me armë ka ndodhur para pak minutave në Prishtinë. Në lokacionin e njohur si…

Detaje nga plagosja te rruga B: Plagoset një kalimtare e rastit, policia rrethon vendin

Një plagosje me armë ka ndodhur para pak minutave në Prishtinë. Në lokacionin e njohur si…

NEWBORN, një porosi nga Kosova për botën

Monumenti i pavarësisë së Kosovës, NEWBORN që gjendet në Prishtinë, pothuajse çdo vit dërgon një porosi…

Osmani ndan Medalje Presidenciale për 13-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Ushtruesja e detyrës së presidentes Vjosa Osmani, për nder të 13 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës,…

Fillon vaksinimi kundër COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut ka filluar procesi i vaksinimit të popullit me vaksinën kundër COVID-19. Ky…

Dita e Pavarësisë, Osmani: E ardhmja e pret një Kosovë më të fortë dhe më të bashkuar

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka thënë se në Ditën e Pavarësisë dëshiron që…