Trajkoviq me akuza të rënda: AAK dhe Lista Serbe kurdisën zgjedhjen e deputetëve që do ta votojnë presidentin e Kosovës

Kandidatja për deputete nga radhët Iniciativës Qytetare për Liri, Drejtësi dhe Mbijetesë, Rada Trajkoviq,  ka hedhur…

Për 13 vjetorin e pavarësisë, Ujëvara e Niagarës merr ngjyrat e flamurit të Kosovës

Kosova dje ka mbushur 13 vite që nga shpallja e pavarësisë më 2008. Për nderë të…

Arrestohet një i dyshuar për grabitjen e armatosur te Bill Clintoni në Prishtinë

Policia njofton për arrestimin e një personi të dyshuar për grabitjen e armatosur në filialin e…

Grabitet pompa e benzinës në Fushë Kosovë, hajnat gjuajnë me armë punëtorin

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje rreth orës 23:20 në fshatin Vragoli, në…

Vajza nga Peja që u zhduk: U martova sepse nuk kisha zgjidhje tjetër, më kërkonte para

Dy motra e kanë raportuar motrën tjetër të tyre si të zhdukur në polici. Por, derisa…

BE: Ne ishim shumë të qartë, qeveria e re ta vazhdojë dialogun dhe ta zë hapin për marrëveshje me Serbinë

Aleatja strategjike e Kosovës, ShBA’ja, e thotë troç që marrëveshja me Serbinë duhet ta ketë në…

Shkatërrohet kazinoja e Donald Trump në SHBA

Hoteli dhe kazinoja “Trump Plaza” në Atlantic City është shkatërruar, duke i dhënë fund një historie…

Kosovarët shohin tmerrin në Mal të Zi, sulmohen derisa po ktheheshin në Kosovë, ka të lënduar

Një incident ka ndodhur në Mal të Zi, saktësish në qytetin Berane para pak minutave. Aty…

Skenë filmash tek rruga B: Përleshen mes vete, armën ia drejtojnë edhe policisë, një person mbetet i plagosur

Një plagosje me armë ka ndodhur para pak minutave në Prishtinë. Në lokacionin e njohur si…

Detaje nga plagosja te rruga B: Plagoset një kalimtare e rastit, policia rrethon vendin

Një plagosje me armë ka ndodhur para pak minutave në Prishtinë. Në lokacionin e njohur si…