SKENARI

Sjellim lajmet e fundit nga Kosova në kohë reale

Moti sot në Kosovë: Me diell dhe vranësira të pjesshme

Në vendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme.

Sipas Meteo Kosova, temperaturat do të pësojnë ulje të ndjeshme në vlerat minimale, të cilat do të lëvizin prej -4 deri në -1°C, ndërsa ato maksimale prej 9 deri në 13°C.

Era do fryjë nga veriu me shpejtësi prej 10-35 km/h.

Në fundjavë, më shumë intervale me diell dhe mot i butë. Maksimalet deri në 17C, lokalisht 19C. Me zhvillime të vransirave, përreth viseve malore mund të shoqërohen me ndonjë rigë shiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *